fbpx

Müüme ja paigaldame Lazer, ABL, Strands, Nordic Lights, Hella, W-Light, Seeker, Bullboy ja Bullpro tooteid. Laiast tootevalikuts leiame Teile sobivad: kaitserauad, LED kaugtuled ning LED töötuled ja vilkurid. Anna meile teada oma masina mark ja mudel ning leiame sobiva valgustuslahenduse parima hinnaga: info@safevision.ee või +372 52 68 768

Kas ledbari võib kasutada?

26.08.2019 vastu võetud majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi määrusega nr 42 muudeti kaugtulede nõudeid justnimelt LED-ribade võimaldamiseks.

Suurim lubatud kaugtulelaternate arv M, N1 ja N2 kategooria sõidukil on 6 ning N3 kategooria sõidukil 10. Lubatud on ka paaritu arv laternaid. Elektriühendused peavad tagama, et korraga põleks vähemalt 2 sümmeetriliselt paigutatud laternat, kuid mitte rohkem, kui 4 kaugtulelaternat,”

Seega muudatusega suurendati kaugtulede arvu ja öeldi, et korraga võib põleda 2-4 kaugtuld. See tähendab, et põleda võib ka 3 kaugtuld. Muudatus tehti, et lubada nn LED-bar kaugtulede kasutamist.

Samas jäi kehtima referentsarv 100. See tähendab et igal laternal on oma referentsarv (märgitud tule klaasile või reflektorile) ning kõikide kaugtulede summaarne referentsiarv ei tohi ületada numbrit 100. 

Kui tulesid on rohkem ning referentsarv läheb lõhki, siis tuleb tuled ühendada nii, et korraga ei põleks rohkem kui 100 ühiku jagu tulesid.